Furuno Balık Bulucu Buluş

BALIK BULUCUNUN BULUŞU VE TARİHİ


1948 yılında, balık sualtı tespit etmek için bir cihaz Nagasaki, Japonya'da geliştirilmiştir. Furuno kardeşler, Kiyotaka ve Kiyokata, Japonya'da küçük bir liman küçük bir deniz elektrik şirketi sahipleri olarak bu şaşırtıcı yeni bir teknolojiyi geliştirdi. Bir ​​gün, bir deneyimli balıkçı " Balık nerede olduğunu biliyorum ve ben tahmin edebiliyorum onun miktarı, çok! " diyerek kardeşler arasında konuşuldu.Furuno kardeşler ve balıkçı arasındaki bu özel konuşma Kiyotaka'ya bir balık bulucu geliştirmek için ilham kaynağı oldu."Hava kabarcıkları." Balıkçı, "hava kabarcıkları deniz yüzeyine çıkması, aşağıda balık var  demektir." Dedi -. Bu balıkçılık için sırdı bir ses dalgası ne zaman iyi bilinen bir gerçeği yansıtır olduğunu o Kiyotaka anında balık bulmak için kabarcıkları tespit etmek için kullanılabileceğini olduğunu düşündüğüm bir kabarcık karşı vurur. Deneyimli balıkçı ile bu konuşma balık bulucular geliştirmek için önemli bir tetikleyici olmuştu.

Kiyotaka, 16 yaşındayken ağabeyi, hurda malzemeler kullanılarak bir balık bulucu geliştirmeye başladı ve deney tekrarlandı. Kiyokata, kardeşi, Teknede prototip aldı ve tekrar teste koyuldu. Gelişme ilk günlerinde, bunun yanı sıra da beklendiği gibi çalışmadı. Kiyotaka o gerçekten denizanası sürüsü bir balık bulundu düşündüğümüz gibi birçok kez Kiyokata, öfkeli kaptan tarafından denize atıldı. Ancak, ekipman kurşun kademeli balık bulma başarıyla ilerledi. Pozitif sonuçlar yavaş yavaş kardeşlere karşı balıkçıların tutumunu değiştirdi. Bir test ve balık bulucu bir eğitmen olarak, Kiyokata onların balık bulucu performansını kanıtlamak için yeterince büyük kümeler yakalayarak sonuçlandırdı.Sonunda Kiyokata başarıyla her yerde balık yuvaları bulmak mümkün olduğundan beri "Sardalya tanrısı" olarak takma adını almış oldu.

Bir çocuğun rüyası İlk balık bulucu pazarında tanıtıldığından beri zaten 60 yıldan fazla olmuştur. Bu teknoloji kullanıma girmeden önce, balıkçılar sadece kendi sezgi ve tecrübelerine bağlıydı. Ancak, Furuno kardeşlerin balık bulucu dramatik bir çağdaş ve bilimsel çalışmalarla balıkçılığı değiştirdi.

Dünyanın ilk balık bulucu Nagasaki, Japonya 1948 yılında Furuno kardeşler tarafından ticaret edildi.


Kaynak: www.furuno.com